Четверг, 02.05.2024, 19:56                                                                                                                                                                                                                                                Главная | Регестрация | Вход
Школьные документы [0]
Нормативно-правова база [0]
документи
Приказы МОН ДНР [2]
Распоряжения, рекомендации МОН ДНР [0]
Документы ДРИДПО [0]
Документы РОО [0]
Другие документы [0]

Головна » Статті » Приказы МОН ДНР

Лист державної СЕС про порядок навчання в умовах низьких температур
ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вул. М.Грушевського, 7, м. Київ, 01601, тел. (044) 200-07-92, E-mail: glavgos@moz.gov.ua,
web:http://www.moz.gov.ua, код ЄДРПОУ 37508109
27. 01.2012 № 03.05/77-і
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Раді Міністрів АР Крим,
обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям,
органам місцевого самоврядування
Головному лікарю ДЗ "Центральна санітарно-епідеміологічна
станція МОЗ України", головним державним санітарним лікарям АР Крим,
областей, м. Києва та Севастополя, на водному, залізничному, повітряному
транспорті, об'єктів з особливим режимом роботи

У зв'язку з несприятливими погодними умовами та зниженням температури атмосферного повітря, з метою профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій пропоную забезпечити систематичний щоденний контроль за дитячими навчальними закладами у частині дотримання температурного режиму. Держсанепідслужба України відповідно до покладених на неї завдань згідно з підпунктом 8 пункту 4 Положення про Державну санітарно-епідеміологічну службу України затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 №4008 координує діяльність органів виконавчої влади у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. Відповідно до вимог „Санитарных правил устройства и содержания детских дошкольных учреждений”№3231-85 від 11.03.1985, „Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу”, „Санитарных правил устройства и содержания учебных заведений системы профтехобразования” №2149-80 від 28.01.1980 відповідальність за виконання санітарних правил і норм покладається на засновника (власника) та керівника навчального закладу. Щоденний контроль за виконанням чинних санітарних правил і норм здійснює керівник та медичний персонал навчального закладу, а також відповідальна особа, призначена наказом керівника закладу. З метою попередження респіраторних захворювань у школярів, нагадуємо, що згідно з п.9.20 ДСанПіН 5.5.2.008-01, органами місцевої виконавчої влади повинні прийматися рішення щодо тимчасового призупинення навчання учнів початкових класів при зниженні температури повітря до -20°С при швидкості руху повітря більше 5 м/с і при вологості повітря вище 80 %, учнів 5-12 класів при температурі повітря -24°С. За даними наукових досліджень, заняття фізичною культурою на вулиці в холодні періоди року можливо проводити з учнями 1-4 класів, при температурі повітря не нижче -8°С, 5-7 класів – не нижче -12°С, 8-12 класів – не нижче -15°С. Звертаю увагу, на необхідність вимагати від засновників (власників) керівників шкіл збереження на оптимальному рівні показників повітряно-теплового режиму у дитячих навчальних закладах. При проведенні щоденного систематичного контролю за додержанням вимог санітарного законодавства прошу приділити увагу забезпеченню заходів з попередження травматизму, обморожень, а саме розчищенню від снігу і криги територій і під'їзних шляхів до навчальних закладів, а також організації підвезення дітей на "шкільних автобусах". Враховуючи викладене прошу довести зазначену інформацію до відома керівників навчальних закладів, здійснювати контроль за організацією виконання зазначених заходів і підвищити контроль за своєчасністю призупинення занять. Під час тимчасового припинення занять пропоную забезпечити безперебійне тепло-, енерго-, водопостачання та водовідведення будинків дитячих навчальних закладів.

Голова Державної санітарно-епідеміологічної служби України,
головний державний санітарний лікар України                                                                                                             А.М. Пономаренко
Категорія: Приказы МОН ДНР | Додав: школа (09.02.2012)
Переглядів: 1031 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.